Blog

Czytaj nasze artykuły i wiedz więcej

Ruch proszczepionkowy

Szczepionka nie chroni przed zachorowaniem na grypę.
Chroni przed ciężkimi powikłaniami pogrypowymi – to jest cel szczepienia

ZASZCZEPMY SIĘ PRZECIWKO GŁUPOCIE A POTEM NA GRYPĘ

Pierwszym zagadnieniem, o którym chcielibyśmy porozmawiać to temat szczepionek przeciwko grypie. W Polsce dużo się mówi złego na tema szczepień. Powstały ruchy antyszczepionkowe, które działają na niekorzyść nas wszystkich. Wydaje się, iż jest to spowodowane brakiem elementarnej wiedzy z zakresu kilku dziedzin medycny, w tym immunologii, bologii, patologii. Niedawno pojawił się bardzo ciekway artyku w GW (szkoda że tak mało się w ten sposób piszsze), który dość prostym językiem zrozumiałym dla polskiego społeczeństwa wyjaśnia problem nie szczepienia się p/grypie.

Poniżej ten artykuł. Przeczytajcie go proszę i zaszczepcie się na grypę !!!


„Nadchodzi ostatni moment, by zaszczepić się przeciwko grypie przed szczytem zachorowań. Ale Polacy – nawet lekarze – tego nie robią. I mamy co roku ponad sto zgonów z powodu powikłań

Na sezonową grypę zapada w Polsce od kilkuset tysięcy do kilku milionów osób. 61 proc. dorosłych zaszczepiłoby się, gdyby zalecił im to lekarz rodzinny lub pielęgniarka – twierdzą eksperci z Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Tymczasem samych lekarzy i sióstr szczepi się ledwie 5-6 proc (!!! Chore….). I to mimo że co czwarty pracownik służby zdrowia ma kontakt z grypą. Dla porównania w Stanach Zjednoczonych ze szczepień korzysta 40-50 proc. personelu medycznego.

Polacy nigdy nie przepadali za szczepieniami przeciwko grypie. Zwykle poddawało się im ok. 6-8 proc. Od 2009 r. ten odsetek wciąż spada. Dziś to już tylko 3,75 proc.

Z danych Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w sezonie 2008-09 z powodu powikłań pogrypowych nie zmarła w Polsce ani jedna osoba, ale już w kolejnym sezonie było 177 zgonów, rok później – 187.

W zeszłym roku prawie trzykrotnie – do blisko 3 mln – wzrosła liczba zachorowań, 13,5 tys. osób leczyło się w szpitalu, a zmarło 119.

Tymczasem grypa nie jest ciężkim przeziębieniem, lecz może prowadzić do wielu powikłań: wtórnych zakażeń bakteryjnych i wirusowych, np. zapalenia oskrzeli i płuc..

Według danych ZUS jedna czwarta zwolnień lekarskich z pracy jest spowodowana grypą i infekcjami górnych dróg oddechowych.

Coroczne straty, które ponosi gospodarka z powodu nieobecności pracowników, szacowane są na ponad 800 mln zł. Gdy wybuchnie epidemia, przekraczają nawet 4 mld. Są czterokrotnie wyższe niż koszty szczepień.

Cena szczepionki to i zabiegu szczepienia w CM Vita-Medica w Sulejówku 38 zł

I jak tu się nie szczepić ?

źródło:http://wyborcza.pl/1,75478,14785191,Nie_wierzymy_w_szczepienia_i____umieramy_po_grypie.html

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *