Lekarze - dr n. med. Kamil Janowski

dr n. med. Kamil Janowski

Jestem absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz asystentem i pracownikiem naukowym w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, gdzie realizowałem szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie gastroenterologii dziecięcej (zakończone złożeniem Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w 2021r.), a następnie pediatrii.


SPECJALIZACJA:

Gastroenterologia dziecięca/Pediatria

Specjalizacja gastroenterologia dziecięca obejmuje diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego u dzieci, m.in. bólów brzucha, zaburzeń czynnościowych, zaburzeń oddawania stolca (biegunki, zaparcie), krwawienia z przewodu pokarmowego, choroby refluksowej przełyku, alergii pokarmowych (głównie na białka mleka krowiego), nietolerancji laktozy, fruktozy, SIBO, celiakii i chorób glutenozależnych, eozynofilowego zapalenia przełyku, patologii wątroby (w tym nieprawidłowej aktywności aminotransferaz ALT, AST, hiperbilirubinemii), kamicy żółciowej. Posiadam doświadczenie w diagnozowaniu niedostatecznego przyrostu masy ciała u niemowląt i dzieci oraz w leczeniu zaburzeń karmienia i odżywiania.

W pracy klinicznej i ambulatoryjnej stawiam na przyjazną i opartą na zrozumieniu wzajemną współpracę z małym pacjentem i rodzicem, przykładam dużą wagę do rzetelnego i wyczerpującego omówienia planu diagnostyczno-terapeutycznego. Kieruję się holistycznym podejściem do pacjenta oraz jestem zwolennikiem medycyny opartej na danych naukowych.
W 2023 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską dotyczącą nieinwazyjnych markerów stłuszczenia, włóknienia i zapalenia wątroby u dzieci z autoimmunizacyjnymi chorobami wątroby, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Certyfikaty

E-pakiety

został dodany do Twojego koszyka:
Zamówienie