Urolog Zielonka

UROLOG Urologia jest częścią medycyny, zajmującą się układem moczowym u kobiet oraz  moczowo-płciowym u mężczyzn. Bada budowę oraz prawidłowość procesów fizjologicznych, za które odpowiadają narządy tego układu. Zajmuje się wszelkimi schorzeniami związanymi z nieprawidłowym oddawaniem moczu, bólem narządów moczowych i płciowych, nieprawidłową pracą nerek itp. Wizyta u urologa dla wielu osób jest jednym z najbardziej […]

Usługi

UROLOG

Urologia jest częścią medycyny, zajmującą się układem moczowym u kobiet oraz  moczowo-płciowym u mężczyzn. Bada budowę oraz prawidłowość procesów fizjologicznych, za które odpowiadają narządy tego układu. Zajmuje się wszelkimi schorzeniami związanymi z nieprawidłowym oddawaniem moczu, bólem narządów moczowych i płciowych, nieprawidłową pracą nerek itp.

Wizyta u urologa dla wielu osób jest jednym z najbardziej krępujących badań, dlatego w Centrum Medycznym Vita-Medica ogromną wagę przykładamy do komfortu pacjentów podczas przeprowadzania wszelkich czynności. Niezbędny w pierwszym kontakcie i najbardziej miarodajny na początku konsultacji jest wywiad z osobą chorą i ustalenie dolegliwości, które pomogą nakreślić charakter schorzenia.

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto do badania przygotować się już wcześniej. Należy obserwować, jakie objawy towarzyszą nieprawidłowościom, które dostrzegamy. Zwykle jest to ból określonych narządów lub ból zlokalizowany w jakiejś części ciała, co może wskazywać na konkretną grupę narządów. Często bólowi towarzyszy zmiana koloru moczu, niemożność jego oddawania lub zbyt częste opróżnianie pęcherza moczowego, także mimowolne.

Jeśli pacjent posiada jakiekolwiek wyniki badań moczu bądź krwi, USG czy prześwietleń, powinien przynieść je ze sobą na pierwszą wizytę. Pozwoli to lekarzowi szybko określić zakres następnych działań i przyszłego leczenia.
Jeśli  natomiast jest to pierwsza wizyta, to urolog podczas konsultacji sam określi, jakie badania będą niezbędne i skieruje na nie pacjenta.
Jeśli chory już wcześniej przyjmował leki bądź jest w trakcie terapii (także ziołowej), powinien poinformować o tym lekarza specjalistę.

Bardzo ważnym elementem terapii urologicznej jest fakt, że wszelkie badania oraz cały proces leczenia przeprowadzamy w naszym Centrum Medycznym. Pacjent nie musi szukać kolejnych gabinetów lekarzy specjalistów ani czekać w długich kolejkach – niezbędne procedury oraz badania zostają wykonane w jednym miejscu, w dogodnym dla chorego terminie.
Kiedy zgłosić się do urologa?
Jeśli zauważyłeś u siebie którykolwiek z objawów lub kilka – takich, jak:

 • ból / szczypanie podczas oddawania moczu
 • niemożność oddania moczu
 • nietrzymanie moczu
 • uczucie parcia na pęcherz
 • zbyt rzadkie i nieregularne oddawanie moczu
 • zbyt częste oddawanie moczu (więcej niż 7 razy na dobę)
 • zmiany barwy/konsystencji moczu (krwiomocz, białkomocz, spieniony mocz, bardzo ciemny mocz)
 • ból / obrzęk jąder
 • długotrwały ból w okolicach podbrzusza (zwłaszcza po urazie)
 • ból / obrzęk / zaczerwienienie prącia
 • ból / pieczenie / swędzenie cewki moczowej
 • ból zlokalizowany w dolnej części pleców (nerki)
 • obrzęk kończyn dolnych
 • bladość skóry, towarzysząca jednemu z pozostałych objawów.

Problemy z układem moczowo-płciowym należą do grupy najbardziej wstydliwych chorób. Należy pamiętać, że choroby urologiczne można skutecznie wyleczyć, jednak należy się z nimi zgłosić do specjalisty. Nieleczone mogą doprowadzić do poważniejszych schorzeń, stanów zapalnych lub niewydolności narządów.

 

Cennik:

Konsultacja specjalistyczna 150 zł
Konsultacja + USG 250 zł
Konsultacja + 2x USG 350 zł
Cystoskopia (Xion + Olympus) 450 zł

 

Lekarze

lekarz vita

dr Marek Braszko

Urolog

Lekarz specjalizujący się w urologii. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył staż podyplomowy w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Pracuje w Oddziale Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Praskiego w Warszawie, gdzie wykonuje zabiegi operacyjne, w tym endoskopowe i laparoskopowe z zakresu schorzeń układu moczowo-płciowego. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Uczestnik polskich i […]

  DSC-481

  Dr Łukasz Michalczyk

  Urolog

  Łukasz Michalczyk – lekarz specjalizujący się w urologii, szczególne zainteresowania to diagnostyka i leczenie kamicy układu moczowego oraz diagnostyka i leczenie nowotworów układu moczowego. Absolwent I Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wiedzę z zakresu procedur małoinwazyjnych w urologii zdobywał podczas pracy w Oddziale Urologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, a także na wielu szkoleniach i […]

   Godziny przyjęć

   PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTANIEDZIELA
   lekarz vita

   dr Marek Braszko

   Urolog
   Urolog
   15:40 - 19:00
   DSC-481

   Dr Łukasz Michalczyk

   Urolog
   Urolog
   16:00 - 18:00

   MONDAY

   TUESDAY

   WEDNESDAY

   THURSDAY

   FRIDAY

   SATURDAY

   SUNDAY

   Cystoskopia to badanie diagnostyczne stosowane w urologii, które polega na wprowadzeniu przyrządu zwanego cystoskopem poprzez cewkę moczową do pęcherza moczowego.

   Podczas tego krótkiego i w zasadzie niebolesnego badania dokonuje się wzrokowej oceny błony śluzowej wewnątrz pęcherza moczowego.

   Umożliwia ona wykrycie nieprawidłowości w pęcherzu takich jak przede wszystkim guz pęcherza moczowego. Pozwala na ocenę kamicy pęcherza , ocenia ujścia moczowodów i wielkość prostaty.

   Badanie trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut. Wykonywane jest urządzeniem giętkim, dostosowującym się do naturalnego przebiegu cewki moczowej, minimalizuje więc doznania bólowe.

   Badanie to stanowi ono niezwykle istotny element w rozpoznawaniu i różnicowaniu stanów zapalnych oraz guzów pęcherza moczowego. Jest ważnym badaniem w przypadku kontroli pęcherza po usunięciu guza pęcherza ze względu na jego nawrotowy charakter .

   Gietki cystoskop pozwala na unikniecie hospitalizacji, gdyż dzięki swojej elastyczności nie wymaga podawania znieczulenia w przeciwieństwie do cystoskopu sztywnego niedostosowującego się naturalnie krętego przebiegu cewki.

   Przy pomocy giętkiej cystoskopii bezbólowo i bezproblemowo ocenia się także stopień zalegania moczu w pęcherzu, a wizualizując cewkę moczowową można wykryć zwężenia na całym jej przebiegu

   Umożliwia też pod kontrolą wzroku uchwycenie końcówki cewnika moczowodowego przed jego usunięciem z dróg moczowych.

   Main menu