Leczenie żylaków Zielonka

Usługi

Leczenie żylaków

 

Laserowe leczenie żylaków (Biolitec Leonardo)

Leczenie żylaków laserem Warszawa

Laser wewnątrznaczyniowy należy do najbardziej zaawansowanych technik współczesnej terapii niewydolnych żył. Dane dotyczące skuteczności wskazują na bardzo wysoki odsetek pozytywnie zakończonych procedur około 94-98%. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W kontroli zabiegu używany jest aparat USG. Zabieg trwa około 30 min. Zazwyczaj pozbawiony jest dużych dolegliwości bólowych, chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki. Po zabiegu pacjent wymaga stosowania pończoch kompresyjnych.W zależności od rozległości zmian, w dalszych etapach leczenia żylaków mogą być potrzebne kolejne zabiegi (laseroterapia, skleroterapia).

leczenia schemat

Schemat przedstawia zasadę działania laseroterapii wewnątrznaczyniowej.Włókno laserowe rozgrzewa tkanki, które pod wpływem ciepła ulegają zniszczeniu.Niewydolna żyła przestaje istnieć, włóknieje i z czasem zostaje wchłonięta.Związane z główną żyłą żylaki ulegają zmniejszeniu lub zanikowi.

Leczenie żylaków Biolitec

W CM Vita-Medica zabiegi ablacji laserowej wykonywane są zaawansowanym systemem Biolitec Leonardo. Włókno laserowe, radialne o średnicy ok 2mm o mocy 10 W, jest skuteczne i bezpieczne. Jest to jeden z najnowocześniejszych systemów do termoablacji żył.

 


Przezskórna skleroterapia żylaków z użyciem pianki.

skleroterapia żylaków

Pod kontrolą wzroku w przypadku “pajączków” podawany jest w strzykawką płyn lub piana, która powoduje zamknięcie się małych naczynek a następnie ich zanik. Z użyciem skleroterapii pianką można leczyć duże żylaki i żyły. Wówczas pod kontrolą USG, przezskórnie podawany jest sklerozant do światła naczynia. Metodą ta ma wiele odmian i modyfikacji. Jej zaletą jest niski koszt, krótki czas trwania procedury. Do minusów dość wysoka częstość nawrotów. Roczna skuteczność jest oceniana na około 80%. Po zabiegu należy nosić pończochy uciskowe.

 

Leczenie żylaków Warszawa

 

Schemat przedstawia zasadę przeprowadzania skleroterapii z użyciem cewnika wewnątrznaczyniowego. Cewnik jest wprowadzany do żyły przez skórę pod kontrolą USG. Podawany jest piana (zmieszany płyn z powietrzem lub CO2), która powoduje uszkodzenie żyły jej obkurczenie, a następnie zapadnięcie się i sklejenie. Niewydolna żyła przestaje istnieć, włóknieje i z czasem zostaje wchłonięta. Związane z główną żyłą żylaki ulegają zmniejszeniu lub zanikowi.

 

 


Przezskórna terapia klejem tkankowym

leczenie żylaków klejem tkankowym Warszawa

Terapia żylaków z użyciem kleju tkankowego podawanego pod kontrolą USG należy na najbardziej skutecznych metod leczniczych niewydolności żylnej. Zabiegi te można wykonywać o każdej porze roku (nie ma konieczności noszenie pończoch uciskowych). Zabiegi z użyciem kleju tkankowego nie wymagają znieczulenie tumuscencyjnego. Skuteczność roczna zabiegów z użyciem kleju tkanowgo wynosi ok 98-99%

 

Terapia klejem tkankowym

Pod kontrolą USG nakłuwa się niewydolną żyłę, wprowadzając koszulkę naczyniową. Następnie do światła żyły wprowadzany jest cewnik połączony z aplikatorem kleju tkankowego. Wycofując wprowadzony cewnik, podawawny jest klej tkankowy, który twardnieje i natychmiast zamyka chorobowo zmienioną żyłę. Po tego rodzaju zabiegach nie wymaga się noszenie pończoch uciskowych.

Efekty leczenia żylaków

Obrazy mówią same za siebie!

Znacznego stopnia poprawa po zamknięciu niewydolnej żyły odpiszczelowej wielkiej w odcinku  udowo – pachwinowym.


Kompresjoterapia

Leczenie żylaków

Wykorzystywanie terapii uciskowej stanowi podstawową metodę leczenia przewlekłej niewydolności żylnej.
Jest to metodą nieinwazyjna, prosta, skuteczna oraz relatywnie tania. Kompresjoterapia powinna być stosowana jako pierwsza metoda leczenia przewlekłej niewydolności żylnej oraz jako metodą uzupełniająca inne typy terapii. W tej metodzie stosowane są wyroby o zmiennym stopniu ucisku (pończochy, rajstopy, podkolanówki) oraz opaski o zmiennym stopniu rozciągliwości.

Kompresjoterapia w Warszawie

 

W  wyniku ucisku na określone partie kończyn górnych lub dolnych, krew przemieszcza się do układu żył głębokich. Odciąża to układ żył powierzchownych, zmniejsza napięcie, przenikanie płynu do tkanek, działa przeciwbólowo. W zależności od objawów i stanu chorobowego dobierane są odpowiednie produkty oraz dobierany jest siła ucisku (od 0 do 3). Kopresjoterapia jest metodą, która powinna być stosowano przez cały okres trwania choroby.

Lekarze

Godziny przyjęć

There is no event available.

Main menu